פוליטי-מדיני 
סנקציה: בליכוד הדיחו את פייגלין מוועדת החינוך של הכנסת 

סנקציה: בליכוד הדיחו את פייגלין מוועדת החינוך של הכנסת

 
פוליטי-מדיני |
 

לחדשות nana10 נודע כי חבר הכנסת שלאחרונה הצביע נגד מפלגת השלטון במספר דיונים, בהם בנוגע לחוק המשילות, הודח מחברותו בוועדה. דוברת הליכוד אישרה את הדברים. פייגלין: "מי שחושב שבאמצעות עונש הוא יעצור אותי מלקיים את מימוש ריבונותה של ישראל - טועה טעות קשה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הנקמה בח"כ הסורר: יושב ראש הקואליציה, יריב לוין, הדיח את ח"כ משה פייגלין מהליכוד מחברותו בוועדת החינוך, התרבות והספורט. יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ צחי הנגבי, הודיע מעל בימת המליאה כי פייגלין יעזוב את ועדת החינוך, ואת מקומו לעת עתה יתפוס לוין עצמו.

 

כפי שנודע לחדשות nana10, המהלך בוצע כסנקציה נגד פייגלין, שלאחרונה לא הצביע בקנה אחד עם מפלגת השלטון במספר דיונים במליאת הכנסת ובוועדות השונות. בשבוע שעבר הצביע פייגלין נגד חוק המשילות אותו יזמה ישראל ביתנו, בעוד שכל חברי הכנסת מהקואליציה תמכו בו מלבדו ומלבד רובי ריבלין.  דוברת הליכוד, מיכל גרסטלר, אישרה את הדברים ואמרה כי ההדחה אכן נבעה מהעובדה שפייגלין אינו מצביע עם הליכוד ועם הקואליציה.

 

 
"מוכן לוותר על חברותי בכל הוועדות". פייגלין
 "מוכן לוותר על חברותי בכל הוועדות". פייגלין   צילום: האתר הרשמי של משה פייגלין 
 
 

הסיבה שפייגלין "מתמרד" ומצביע באופן עצמאי ללא משמעת קואליציונית נעוצה בעובדה שראש הממשלה, בנימין נתניהו, הודיע לכוחות הביטחון כי עלייתו להר הבית אסורה, כיוון שהיא יכולה לגרום להתלקחות האזור. בעקבות הדברים שחרר עצמו חבר הכנסת פייגלין מהמשמעת הקואליציונית ולא הצביע יחד עם התכתיבים המפלגתיים בשבועות האחרונים.

 

פייגלין אף החתים 15 חברי כנסת מכמה סיעות על מכתב לראש הממשלה, שבו הם דורשים מנתניהו לאפשר לפייגלין לעלות להר הבית "כחלק מהריבונות הישראלית בירושלים".

 

חבר הכנסת אמר בתגובה לחדשות nana10: "לא בקשתי שום תפקיד, וממילא לא לוקחים ממני שום תפקיד. ביקשו ממני להטות שכם ולקבל על עצמי לאייש ועדות בכנסת. אם יריב לוין רוצה, אני מוכן למסור לו את חברותי בכל הוועדות. עניין הר הבית אינו עניין של כבוד או שררה. זהו עניין מהותי, ומי שחושב שבאמצעות עונש הוא יעצור אותי מלקיים את מימוש ריבונותה של ישראל בליבה של ירושלים - טועה טעות קשה".

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by